Adaptacyjne zarządzanie projektami w oparciu o metodologię Agile Scrum
Zwinne metodyki zarządzania projektami to te oparte o tzw. „manifest Agile” zalecający min. stawianie ludzi i ich interakcji ponad złożone procesy i narzędzia, czy szybkie reakcje na zmiany ponad ścisłe trzymanie się wytyczanego planu. Metodyki te mają na celu możliwie jak najlepsze zaspokojenie potrzeb klienta poprzez ciągłą z nim interakcję i współpracę, a także elastyczne podejście do formalnych założeń projektowych. Agile w sposób otwarty zakłada, iż np. zakres projektu może ulec zmianie w zależności od realnych potrzeb klienta, które mogą pojawić się dopiero w trakcie jego realizacji (jednocześnie mając na uwadze pozostałe elementy tzw. „żelaznego trójkąta” jakimi są czas i budżet). Elastyczność jest jedną z największych zalet metodologii zwinnych, a jednoczesne istnienie pewnych podstawowych reguł sprawia, iż nadają się one do prowadzenia projektów o wysokiej złożoności minimalizując ryzyko „chaosu” organizacyjnego.
PROGRAM SZKOLENIA
I. Wprowadzenie
- Pojęcie złożoności procesów technologicznych
- Agile Software Development
- Wprowadzenie do Scrum’a - podstawowe pojęcia, praktyki i wartości Scrum
- Ćwiczenia, studium przypadku
II. Metodologia Agile Scrum
- Role i zakresy odpowiedzialności (Product Owner, Team, Scrum Master)
- „Wartość dodana”
- Ćwiczenia, studium przypadku
III. Praktyczne zastosowania Agile
- Narzędzia dla Scrum’a (na przykładzie pakietu firmy Atlassian)
- Inne przykłady adaptacyjnego zarządzania projektami
- Podsumowanie szkolenia (retrospektywa)
- Sesja pytań i odpowiedzi
![]() |
![]() |
|
Pobierz program | Pobierz kartę zgłoszeniową |
Marcin Franc - przedsiębiorca, niezależny konsultant oraz trener posiadający wieloletnie doświadczenie w branży IT (zdobyte przede wszystkim przy współpracy z firmami technologicznymi z Europy Zachodniej oraz Stanów Zjednoczonych). Entuzjasta zwinnych metodologii wytwarzania oprogramowania, oraz przede wszystkim osoba traktująca rozwój szeroko pojętego software’u, jako proces twórczy. Od kilku lat aktywnie zaangażowany w tworzenie oraz wsparcie start-upów poprzez optymalizację procesów produkcji oraz zarządzania. Związany z Politechniką Łódzką orędownik na rzecz współpracy biznesowo-akademickiej, a także nowoczesnych metod kształcenia studentów. Wizjoner IT wdrażający w życie autorskie rozwiązania z dziedziny nowoczesnych technologii, a także dyrektor IT jednej z większych organizacji polonijnych zaangażowanych w promocję polskiej myśli technologicznej i biznesowej na całym świecie.
![]() |
![]() |
|
Pobierz program | Pobierz kartę zgłoszeniową |
Cel szkolenia:
Celem szkolenia jest przekazanie podstawowej wiedzy dotyczącej metodologii Scrum, a także przedstawienie jej zastosowania w procesie tworzenia i rozwoju oprogramowania. Efektem szkolenia jest zbudowanie wśród uczestników solidnych fundamentów teoretyczno-praktycznych dotyczących zastosowania Scrum’a w procesie tworzenia oprogramowania.
Metodyka szkolenia:
Szkolenie realizowane jest w formie warsztatowej przy aktywnym zaangażowaniu uczestników. Zdobyta wiedza zostanie utrwalona poprzez rozwiązywanie specjalnie przygotowanych przez Eksperta przykładów i ćwiczeń. Wykorzystywane metody szkoleniowe to: wykład, ćwiczenia oraz studium przypadku.
Profil uczestników:
- Członkowie zespołów projektowych
- Kierownicy projektów
Korzyści z udziału w szkoleniu:
- Zrozumienie filozofii podejścia adaptacyjnego (ang. Agile), a także jej praktyczne zastosowanie w procesie tworzenia i rozwoju oprogramowania
- Zdobycie wiedzy na temat planowania i realizacji projektów z wykorzystaniem metody Scrum
- Zrozumienie czym są zespoły adaptacyjne oraz w jakich warunkach mogą one pracować efektywnie, role i zakresy odpowiedzialności (Product Owner, Team, Scrum Master)
- Zdobycie umiejętności wykorzystania narzędzi Scrum’a w realizacji projektów
Informacje organizacyjne:
Koszt uczestnictwa w szkoleniu:
- 1 700 PLN + 23% VAT
- 5% zniżki przy zgłoszeniu co najmniej 2 osób
Cena szkolenia obejmuje: uczestnictwo w szkoleniu, materiały szkoleniowe, serwis kawowy, lunch, certyfikat.
Zajęcia odbywają się w godzinach: 9:00 – 16:00
Miejsce: centrum Warszawy
Ilość miejsc ograniczona. O uczestnictwie w szkoleniu decyduje kolejność wysłania karty zgłoszeniowej. Prosimy o potwierdzenie uczestnictwa do dnia 16 sierpnia 2013 roku poprzez odesłanie Karty zgłoszeniowej pocztą elektroniczną na adres: m.szudejko@btprogress.com lub faksem: +48 22 100 53 88.
![]() |
![]() |
|
Pobierz program | Pobierz kartę zgłoszeniową |